V čase, kedy potrebujeme viac študovať, alebo  pracovať,  môžeme použiť  bylinný stimulant, tonikum pre zlepšenie pamäte, ktoré si ako všetko môžete jednoducho pripraviť doma.
Je to kombinácia bylín pre prekrvenie cievneho systému a vyživenie nervového systému. Tým, že podporíme cirkuláciu krvného obehu, náš mozog sa napumpuje a ide na vyššie obrátky. Je to vlastne niečo, ako keď si dáme kávu, ale tým, že ide o bylinný prípravok, nezaťažujeme systém kofeínom a neprekysľujeme žalúdok. Tinktúru si môže vyrobiť každý. Stačí pár ingrediencií, ktoré zoženiete bežne v obchode.

Potrebujeme:


20g   listy ginko biloba
10g    mäta prieporná
5g     rozmarín
5g     šalvia
1        vanilkový struk
300ml brandy, alebo vodka.

Ak pracujete s čerstvými bylinami, zdvojnásobte ich hmotnosť.

Postup:

Vanilkový struk očistíme, a dáme do sklenenej nádoby. Pridáme všetky ostatné ingrediencie, dobre premiešame a zalejeme alkoholom. Nádobu dobre uzatvoríme a necháme stáť 6-8 týždňov na tmavom teplom mieste. Niekoľkokrát počas tejto doby všetko dobre premiešame. Na konci macerácie precedíme a skladujeme v tmavej fľaši.

Užívanie:

Tinktúru užívame 2-3 mesiace 2x denne 1 čajovú lyžičku do deci tekutiny. 1 deň v týždni si vždy dávame prestávku. Tinktúru spotrebujte do 2 rokov.

Upozornenie:

Tinktúra nie je vhodná pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 15 rokov a osoby staršie ako 70 rokov. Rovnako nie je vhodná pre osoby s poruchami centrálneho nervového systému, osoby užívajúce neurostimulanty, alebo psychofarmaká.media
Súvisiace produkty